Yeni Ürün

Ekşi Maya

Evde, ekşi maya ekmek yapmanın keyfine varın... devamı için...

VİDEOLAR

Tarif Videolarımız

Dr. Oetker Deneme Mutfağı Profesyonelleri, birbirinden lezzetli tarif ve videoları sizler için hazırladı... devamı için...

Tıklayın, evinize gelsin!

Dr. Oetker Sanal Mağaza

Nostaljik aksesuarlar kategorisinde yer alan ürünleri evinizin bir çok köşesinde kullanabilir, pratik kullanımlı ve estetik mutfak ekipmanlarına sahip olabilirsiniz... devamı için...

Aradığınız Tarifi Kolayca Bulun!

www.mutfaktayiz.biz

Artık mutfakta yalnız değilsiniz! devamı için...

İletişim

Danışma Hattı

Firmamız veya ürünlerimiz hakkında sorularınız ve önerileriniz mi var? İletişim bilgilerimiz için tıklayınız...

TEMEL HAMURLAR

Tart, Turta, Pay ve Kiş

Tart hamurları hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız...

Yeni Ürün

Buğday Nişastası

Dr. Oetker Buğday Nişastası, ince granüllüdür, ideal kıvam verir ve topaklanma yapmaz. devamı için...

Dr. Oetker hakkında daha fazla bilgi...

Dr. Oetker ile tarif, sunum, sofra, gıda ve beslenme, geleneksel ve modern mutfak, yemek kültürü, tanıtım, ürünler ve firma konularına ve kalite anlayışına kısa bir bakış:

Dr. Oetker,120 yılı aşkın bir süredir, kaliteli ürünleri ve gerçekleştirdiği çalışmaları, pişirmeye yardımcı ürünleri, kek, tatlı, pasta, kurabiye, krema ve içecek hazırlamak için geliştirdiği ürünleri, dondurulmuş pizza seçeneklerinden  oluşan geniş listesi ve yemek pişirmek için gerekli olan yardımcı malzemeleri ve Deneme Mutfağı’nda deneyip geliştirilen tüm tarifleri ile tüketicilerine başarı garantisi vermektedir.
Firma, her zaman pazarın ve tüketicilerin ihtiyaçlarına odaklanmıştır. 1891 yılında genç eczacı Dr. August Oetker, kolay, başarılı ve lezzetli tariflerin pişirilebilmesi için Hamur Kabartma Tozu formülünü geliştirdi. Bugün, hemen hemen dünyanın her yerindeki tüketiciler, evlerindeki mutfaklarında, kendileri için, kendi elleri ile yemek pişirmekteler.  Yine bu tüketiciler, fırıncılık mamülleri, çeşitli hamur işleri, pastacılık ürünleri, örneğin reçel gibi kahvaltı masasında yer alması gereken veya gıdaların, besinlerin saklanması, sağlıklı korunması hakkında yeni fikirler sunan,  Dr. Oetker’in pişirme garantili ürünleri ile tarifler hazırlamaktalar.
Dr. Oetker’in geliştirmiş olduğu ürünler ve tarifler sayesinde, birçok kişi ve aile için “ne yersin” veya “ne yemeliyim” sorusunun yanıtı daha kolay verilir olmuştur.
Dr. Oetker, şu anda dördüncü nesil tarafından yönetilmektedir. Her yeni nesil ile ürün çeşitliliği değişmekte ve artmaktadır. Pasta, kek, tatlı, kurabiye ve diğer pastacılık veya fırıncılık ürünlerini yapmak için basit karışımlar ya da farklı ve geliştirilmiş pastacılık ürünleri üretilmiştir. Bunların yanı sıra yemek temasını geliştirmek ve desteklemek amacıyla da dondurulmuş pizza pazara sürülmüştür.
Dr. Oetker, uzun bir geçmişe ve deneyime sahip bir aile şirketidir. Ürünleri ve hizmetlerindeki yüksek kalitenin sürekliliği için sistematik olarak çalışır. Kullandığı teknolojiyi sürekli geliştirir. Kullandığı yüksek teknoloji, kalite sistemini sürekli olarak destekler. Ürünleri veya ürünleri ile hazırlanmış herhangi bir tarifin garantili olduğunu tüketiciler her zaman bilir ve Dr. Oetker’e güvenir.
Dr. Oetker yenilikçi bir şirket olup, sürekli olarak yeni ürünler geliştirmekte ve tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır. Tüm yeni geliştirilen ürünlere, Dr. Oetker’in İzmir’deki fabrikasında, araştırma geliştirme laboratuvarlarında çalışılmaktadır. Türk damak tadı ve mutfak alışkanlıklarına göre formülize edilen ürünler, pazara sürülmeden önce mutlaka tüketicilere sunulmakta, duyusal testlerden geçirilmektedir. Böylece ürünlerin lezzetleri, kıvamları, yapıları ve görüntüleri tüketici tarafından onaylanmaktadır.
Dr. Oetker ürünleri, üretim süreçlerinin her aşamasında kalite kontrolden geçirilmektedir. Standart dışı hammadde ve ürün kesinlikle Kalite Kontrol Bölümü tarafından onay almamaktadır. Dr. Oetker,  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, HACCP Gıda Güvenliği Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarına sahiptir ve bu sistemleri uygulamaktadır.

Dr. Oetker Türkiye’nin web sayfasında ve internette bulunduğu bir çok alanda veya basılı mecralarda görüntü kalitesi yüksek ve açıklayıcı bilgileri tam olan ürün çeşitlerini ve denenmiş lezzetli tariflerini bulabilirsiniz. Her zaman yeni, çarpıcı, muhteşem lezzetler keşfetmeniz Dr. Oetker ile çok mümkündür.

Dr. Oetker Sanal Mağaza’da, Dr. Oetker Koleksiyonuna ait yüksek kalitede, çeşitli mutfak aletleri, kek ve pasta kalıpları, pişirmeye yardımcı ürünler, tarif kitapları, Dr. Oetker’in ürünleri ile birlikte kullanılabilir mutfak eşyalarının yer aldığı özel paketler, çarpıcı ve avantajlı promosyonları bulabilirsiniz.
Dr. Oetker tarifleri ve ürün çeşitliliği hakkında daha fazla bilgi için, bülten abonesi olabilirsiniz.
Dr. Oetker tarifleri ve ürünleri hakkındaki sorularınız için, Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilir ve Deneme Mutfağı’ndaki yetkili personele tarifler hakkında sorular sorabilirsiniz. Ücretsiz Danışma Hattı’na iletişim bilgilerinizi ve sorularınızı bırakabilirsiniz. Ya da web www.droetker.com.tr deki iletişim sayfasından yetkililere ulaşabilirsiniz.
Dr. Oetker ile ilgili firma haberleri ve ürün bültenleri için abone olabilir veya web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Kariyer konusundaki (iş ve staj) başvurularınızı www.droetker.com.tr deki portala yapabilirsiniz.
Dr. Oetker’in düzenlemiş olduğu seminerler, eğitimler ve atölye çalışmalarına katılabilirsiniz. Bu sayede mutfak hakkında bir çok bilgi öğrenebilir, kek, kurabiye, pasta gibi tatlı tuzlu her türlü tarifin yapılışını öğrenebilirsiniz. Ayrıca hem eğitimlerde hem de web sayfasında yer alan ipuçları ve püf noktaları aracılığı ile de ustalaşabilirsiniz. Benzer şekilde, gerek ürünlerinin standart hazırlanışında, gerekse alternatif tariflerin pişirilmesi ile ilgili videoları izleyebilirsiniz. Fırınlama yapmanın, dondurucu ya da buzdolabında bekletmenin, fırın ayarlarının, ön hazırlığın, fırından aldıktan sonra kalıptan çıkartmanın, pasta, kurabiye veya keki süslemenin püf noktalarını, teknik ve pratik ölçümleme yapmayı, uygun ortamlarda saklamayı ve servis yapmak ile ilgili ipuçlarını videolarda, yüksek kaliteli fotograflarla ve anlatımlarla bulabilirsiniz. Porsiyonlama, sunum önerileri, malzeme seçimi, zorluk derecesi gibi kavramlar ayrıca tüketicinin bilgisine sunulmaktadır.
Ürün tanıtımları gerek tv reklamları gerekse satış noktalarındaki çalışmalar ile yapılmakta. Özellikle yeni ürünler, marketlere konumlandırılmış olan Dr. Oetker Tanıtım Mutfakları’ndaki demostrasyonlar ile hazırlanmakta, tüketiciye gösterilerek anlatılmakta ve tadımları yapılmaktadır.

Dr. Oetker ürünlerini ve çeşitli tarifleri keşfedin...
Dr. Oetker ürünleri ile yemek ve tatlı tarifleri tasarlamak ve denemek çok kolay ve garantilidir. Garantili tarifler için Dr. Oetker web sayfasına veya kitap ve kitapçıklarına başvurabilirsiniz. Dr. Oetker Deneme Mutfağı çalışanları, siz ve sevdikleriniz için farklı tarifler, farklı pişirme yöntemleri, güzel sunumlar dener ve yine sizlerle paylaşırlar. Bir yemek davetinden sonra veya bir çay partisinde bu tarifleri sunabilirsiniz. Eğer isterseniz siz de yaratıcılığınızı bu tariflerin veya pişirme yöntemlerinin üzerine ekleyebilir ve ustalaşabilirsiniz. Dr. Oetker pişirme ve tatlı hazırlama kaynakları bir parti için size pişirme ilhamları verir. Sütlü tatlılar, meyveli tatlılar, hamur işi tatlıları, yemek sonrası sunulacak olan sıcak, soğuk, ılık tatlılar, hafif veya ağır tatlılar, bayramlarda veya Ramazan ayında sunulacak olan geleneksel tatlılar veya şuruplu tatlılar, örneğin kadayıf, şambali, revani, şekerpare, lokma tariflerine ulaşabilirsiniz. Ya da çay saati için un kurabiyesi, poğaça, havuçlu kek, çikolatalı kek, meyveli tart, limonlu tart, muffin, wolke kek veya köstebek pasta hazırlayabilirsiniz. Fırında ve tencerede  pişirmenin zevkine varıp tatlı hazırlığı ile bu zevki taçlandırabilirsiniz. Yemek pişirmek ve mutfakta olmak sizin için bir tutkuya dönüşmüşse Dr. Oetker ürünleri ve tarifleri herkes için bir rehber niteliği taşımaktadır. Atıştırmalık bir şeyler hazırlamak istiyorsanız ya da doğumgünü pastası, düğün pastası  veya özel bir tarif araştırıyorsanız, Dr. Oetker kaynaklarından ilham alabilir, öneri ve ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.

Dr. Oetker pişirmeye yardımcı fikirleri ve pişirmeye yardımcı ürünleri ile çeşitli seçenekler sunuyor. Yemek yapmanın ve pasta hazırlamanın her zaman zor olması gerekmez. Dr. Oetker Deneme Mutfağında  çok lezzetli, garantili ve kolay tarif fikirleri geliştirilmektedir. 
Dr. Oetker tarifleri ve ürünleri hakkında sorularınız için her zaman Tüketici Hizmetleri'ne başvurabilirsiniz. Bazı tariflerin hazırlandığından emin olmak için resimli pişirme aşamalarına ve videolara bakabilirsiniz. Görselli pişirme ve hazırlık aşamaları ve videolar www.droetker.com.tr’de bulunmaktadır.

Ayrıca gerek web sayfası üzerinden gerekse diğer yayınlarında beslenme ve gıdaların saklanması konusunda çeşitli öneriler vermektedir.
Tüketicilerinin kullanımlarına sunduğu ve herkesin kendi yemek blogunu hazırladığı ve yemek tarifi paylaşımlarında bulunduğu  www.mutfaktayiz.biz sitesi çok büyük bir beğeni almakta ve ödüllendirilmektedir. www.mutfaktayiz.biz sitesi üzerinden işleyen “Bir Bilene Sor” sistemi sayesinde kullanıcılar, mutfak, beslenme, gıda, yemek pişirme, pasta yapma, tatlı yapma, gıdaları saklama gibi bir çok konuda merak ettikleri soruları uzmanlığı olan diğer kullanıcılara sormakta ve cevaplarını almaktalar.

Dr. Oetker Tanıtımları;
Dr. Oetker bir çok alanda ürünlerini tanıtmaktadır. Örneğin Dr. Oetker, satış noktalarında kurduğu tadım standlarında veya “mutfakta mutluyum” ismini verdiği mutfak şeklindeki standlarında, ürünlerinin nasıl hazırlandığını, nasıl pişirildiğini, fırınlandığını göstermekte, ayrıca pişenlerin de tadımını yaptırmaktadır. Bazen tüketiciler bu standlarda kendi tariflerini yapmak için davet edilirler.
Çeşitli sosyal sorumluluk projelerine destek olan Dr. Oetker özellikle okulları ve öğrencileri mutfak kültürü konusunda desteklemektedir. Bu nedenle çeşitli yarışmalara sponsor olmuştur. Bazen de okuların şenliklerinde ve özel günlerinde kurduğu standlar ile ürün tanıtımı yapmaktadır.
Dr. Oetker Deneme Mutfağı’ndaki atölyelerde çeşitli temalar çerçevesinde pişirme, tarif hazırlama günleri düzenlenir. Blog yazarları, yemek yazarları, görme engelliler, çocuklar, üniversite öğrencileri, kadınlar, anne çocuk veya baba çocuk grupları bunlardan sadece bazılarıdır.
Deneme Mutfağında endüstriyel ürünlere yönelik olarak profeyonel pastacılar, aşçılar ve satış ekiplerine ürün eğitimleri verilmektedir.
Dr. Oetker, yemek kültürünün desteklendiği, çeşitli tatlı tariflerinin paylaşıldığı ve görsel olarak gösterildiği, farklı yemeklerin pişirildiği, pastahanecilik ürünlerinin desteklendiği, patisseride yer alan çeşitlerin ortaya çıkarıldığı, çikolatalı tariflerin, süsleme tekniklerinin, yiyeceklerin turşu yapılarak veya reçel, marmelat yapılarak saklanmasının, püf noktaların, ip uçlarının paylaşıldığı, mutfak ve yemek kültürünü destekleyen  tarif ve yemek programlarını televizyonlar için hazırlayıp sunmaktadır. TV programları ile geniş kitlelerle tarifler paylaşılmıştır.
Web sayfasındaki içerikler değerli temalar üzerine kurulmuş olup, Dr. Oetker firması hakkında ve tarihçe hakkında detaylı bilgilere ulaşmak mümkündür.
Dr. Oetker’e ait, sürekli geliştirilen ürün çeşitliliğine resmi web sayfasından kolaylıkla ulaşılmakta ve detay bilgiler alınabilmektedir. Ürün kategorileri kendi içinde bir çok farklı, yüksek kaliteli, pratik, lezzetli ve uygulanabilir çeşit içermektedir. Pişirmeye yardımcılar serisinde yer alan Hamur Kabartma Tozu firmanın ilk ürünü olup, daha sonra Şekerli Vanilin geliştirilmiştir. Bugün bu seride Hamur Kabartma Tozu Çeşnili (susam ve mahlepli), Gerçek Vanilya Parçalı Şekerli Vanilin, Instant Maya, Tartjöle, Karbonat, Dekor Şekeri Tarçınlı ve Vanilya Aromalı, Kakao, Gourmet Kakao, Dolgu Kreması Vanilya Aromalı, Dolgu Kreması Çikolatalı, Pirinç Unu, Kakaolu ve Vanilinli Pasta Kreması çeşitleri, Krema Şanti, Çikolatalı Krem Şanti, Orman Meyveli Krem Şanti ve Kaymak Tadında Şanti ürünleri yer almaktadır.
Turşukur Acılı, Turşukur ve Reçelyap ürünleri ile sebze ve meyveler sağlıklı ve başarılı bir biçimde korunmakta ve saklanamaktadırlar. Dekor serisindeki ürünler Glazür Bitter, Glazür Siyah-Beyaz, Pasta Süsü Şekerli, Pasta Süsü Kakaolu, Süsleme Glazürü ile pasta, kek, kurabiye ve tatlılar başarıyla ve garantili bir şekilde süslenmekte. Sıvı aroma çeşitleri; Limon Aroması, Acı Badem Aroması, Rom Aroması ve Vanilya Aromaları ile tarifler muhteşem bir şekilde aromalandırılmaktadırlar. Bu aromlar kahve, çay ve sıcak çikolata gibi sıcak içeceklere de kullanılmaktadır.
Klasik Puding çeşitlerini; büyük küçük herkesin sevdiği Vanilyalı Puding , daha yoğun vanilya lezzetli Gerçek Vanilya Parçalı Puding, Kakaolu Puding, Çilekli Puding, Çikolatalı Puding, Bitter Çikolatalı Puding, Muzlu Puding, Çikolatalı Fındık Aromalı Puding, Hindistan Cevizli Puding oluşturmaktadır.
Dr. Oetker’in bir çok tatlı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ilk sırada yer alan Krem Tatlı Creme Ole çeşitleri; Vanilya Aromalı Creme Ole, Çikolatalı Creme Ole, Muz Aromalı Creme Ole, Çilek Aromalı Creme Ole, Çikolatalı Fındık Aromalı Creme Ole çeşitleri vardır. Pişmeden sadece mikser ile çırpılarak 3 dakikada hazır olan bu tatlının ideal yapısı ve pratikliği herkes tarafından çok beğenilmekte ve tutkuyla aranmaktadır.

Geleneksel lezzet Türk Tatlıları Serisi, tüm tüketicilerin gözdesi olup herkes için farklı bir seçenek, farklı bir çeşit içermektedir; pastahane kültürümüzden gelen Supangle, Tavukgöğsü, Kazandibi, sütlü aş adının dilden dile değişmesi ile Sütlaç’a evrilen klasik pirinçli sütlü tatlı, bademle kıvamlanan Keşkül, anneannelerin pratiği İrmik tatlısı, anne kokulu muhallebi, Ege’nin aromasını taşıyan Sakızlı Muhallebi, çikolata tutkunlarına Çikolatalı muhallebi, serinleten Su Muhallebisi, Nuh peygamberden bu yana paylaşmanın simgesi olan Aşure, acılı günlerin ve sevap dağıtmanın simgesi ve aynı zamanda dondurmanın sunum arkadaşı İrmik Helvası...
Çilek, Vişne, Limon ve Muz Aromalı Jeller; Çilek, Muz ve Kivi-Yeşil Elma Aromalı Bitkisel Jeller tatlı, meyve salataları için mükkemmel seçeneklerdir.
Kakaolu Light Puding, Vanilya Aromalı Light Puding, Light Krem Şanti tüketicilere kalorisi düşürülmüş hafifleme seçenekleri sunmaktadır.

Tüketici odaklı olan Dr. Oetker geniş ürün kategorisi ve tarif kategorisi ile sektöründe en içerikli internet sayfasına sahiptir. Yöresel lezzetleri, geleneksel tatlıları, unutulmaya yüz tutmuş tatları gün ışına çıkarmayı kendine görev edinmiştir.

Ayrıca tüketiciden alınan geri bildirimler değerlendirilmektedir. Tüketici her zaman haklıdır düşüncesi ile yola çıkan Dr. Oetker Müşteri Hizmetleri, tüm bildirimleri titizlikle inceler, kayıt altına alır, raporlar ve tüketicilere en kısa süre içerisinde geri döner. Dr. Oetker ürünleri, tarifleri hakkında bilgi almak isteyenler veya hazırlama / pişirme ipuçlarına, püf noktalarına ulaşmak isteyenler 0 800 / 415 98 04 no’lu Ücretsiz Danışma Hattını arayabilir veya www.droetker.com.tr Internet adresine başvurabilirler. Dr. Oetker, marka imajını “En iyi lezzet ve kalite” odaklı oluştururken, sloganını “İşin Özü Kalitedir.” olarak belirlemiştir. Tüketicilerin isteklerini en iyi şekilde yerine getirmeyi kendine ilke edinen Dr. Oetker, hammaddelerin seçimini büyük bir titizlikle yapmakta ve üretimin her aşamasında özenli kalite kontrol çalışmaları gerçekleştirmektedir. Değişen tüketici ihtiyaçları ve damak zevklerine göre ürün portföyünü genişleten Dr. Oetker, tüm yeni ürün ve tarif denemelerini üretim tesislerindeki modern Deneme Mutfağı’nda, ev ortamı koşullarında hazırlamaktadır.