Flag

Dr. Oetker Hakkında

Etik Kod Organizasyonu
Daha
Dr. Oetker Hakkında
Etik Kod Organizasyonu

Kurumumuzun uluslararası alanda istikrarlı bir şekilde büyümesi ve artan yasal gereksinimlerin bir sonucu olarak “Etik Kod” konusu ön plana çıkmıştır. Söz konusu bu gelişmeler sonucunda Oetker Şirketler Grubu, “Etik Kod Yönetim Sistemi”ni geliştirmiştir. “Oetker Şirketler Grubu Etik Kod Yönetim Sistemi” çerçevesinde yer alan “Etik Kod Organizasyonu” kapsamında, tarafsız ve bağımsız iletişimi sağlamak için “Etik Kod Temsilcileri” görev almaktadır. Bununla birlikte Oetker Grup, kişilerin, şirketlerin ve diğer organizasyonların yasalara, "Oetker Şirketler Grubu Etik Kod Yönetimi Sistemi"ne ve Oetker Şirket Grubunun Tedarikçi Davranış Kurallarına tam olarak uyulmasını bekler. Oetker Grup'a ait bir şirket, çalışan ya da tedarikçinin kural ve yasaları ihlal ettiğine dair bir bilginiz varsa bu durumu bize Etik Kod İhbar Hattı aracılığıyla isimsiz (anonim) olarak iletmek için çeşitli seçeneklere sahipsiniz.

Picture -

Etik Kod İhbar Hattına aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz; 

 

 • Oetker Grup, Etik Kod İhbar Hattı ( anonim mesaj bırakabilirsiniz)
  https://coho.oetker-group.com
   
 • Oetker Grup Etik Kod Organizasyonuna doğrudan mail gönderimi için email adresi: compliance@oetker-group.com
   
 • Posta yoluyla mektup gönderimi için adres: 
   Dr. August Oetker KG
   Corporate Compliance Committee
  Lutterstraße 14
  33617 Bielefeld Germany
 • Ücretsiz bir telefon hattı aracılığıyla sesli mesaj bırakmak için burayı tıklayın.
   
 • Oetker Grup çalışanları, yöneticileri, ülke yöneticileri, Etik Kod Organizasyonu yetkilileri ya da şirket içinde atanan diğer bir ilgili kişi aracılığıyla bildirimde bulunabilirler. 

 

Bildirmiş olduğunuz konuları dikkatlice inceledikten sonra, uygun önlemleri alacağımıza emin olabilirsiniz.

Oetker Grup tarafından hazırlanan İhbar/Şikayet Bildirim Prosedürü (Rules of procedure)  dökümanında ihbar sürecinin nasıl işlediğine dair bilgilendirme ve şirketimizin sorumluluklarının tanımını bulabilirsiniz. 

Ayrıca bu dökümanın Türkçe versiyonunu da buradan inceleyebilirsiniz. 

Not: İhbar Bildirim prosedürünün ingilizce versiyonu (rules of procedure) orjinal ve tek gerçek kaynak olarak kabul edilmektedir. 

Bizi Takip Et
Sosyal Medyada Dr. Oetker